Jak vybrat ten správný hasicí přístroj

co-je-to-hasicak

Problém jaký hasicí přístroj si pořídit většinou řešíme u menších staveb, které nemusejí být vybaveny hasicím přístrojem podle zákonna. V ostatních případech by problrmatiku jaký hasicí přístroj, měla řešit projektová dokumentace.

Jaký hasicí přístroj si mám tedy pořídit?

Odpověď není jednoduchá a už vůbec ne univerzální pro všechny prostory. Ale povíme si jak správně postupovat a na co se především zaměřit. Takže začneme.

  1. Jaký materiál převažuje v prostoru kam hasicí přístroj zamýšlíte? - Toto je zásadní pro správný výběr hasicího přístroje
  2. O jaký se jedná prostor? - Lze zde větrat, nebo je uzavřený, jaká mohou vzniknout škody při hašení.
  3. Znáte hašební účinky jednotlivých typů hasicích přístrojů? - jednotlivým typům (vodní, práškový, pěnový, sněhový, halonový) jsme se věnovali v našem seriálu. Prostudujte si jednotlivé typy důkladně

Na základě výše uvedených otázek získáme potřebné informace ke zvolení vhodného hasicího přístroje. Budeme vědět jaký typ látky budeme hasit a dle toho zvolíme vhodné hasivo i s ohledem na daný prostor.

A co ještě potřebuji vědět?

Důležitá je velikost hasicího přístroje, počet hasicích přístrojů a jejich umístění. Nejhorší je hasicí přístroj v zamčené skříni. Ale o tom si povíme více v samostatném článku.
Takže pokud vám neurčuje projekt množství hasiva, zvolte velikost hasicího přístroje dle velikosti prostoru. Berte také v úvahu snadnou manipulaci s přístrojem, takže můžete klidně použít dva menší.

Cena hasicího přístroje

Tak tady pozor. Pokud budete porovnávat více cenových nabídek, musí být srovnatelné. Typ hasiva, množství hasiva, příslušenství, roční kontrola atd... Při výběru se neorientujte pouze cenou, jde především o bezpečí a tak je vhodné volit ověřené výrobce. Ne žádný "čínský šmejd". Můžeme vám doporučit např. kvalitního českého výrobce Albeco jejichž výrobky vám rádi nabídneme.

A rada na závěr

Pokud si nejste 100% jisti, rádi vám s výběrem hasicího přístroje poradíme. Tady jde především o bezpečnost vaši a vašich blízkých. Všechny námi nabízené hasicí přístroje odpovídají českým předpisům, jsou atestovány a je na ně poskytována zákonné záruka. Samozřejmostí tě kompletní servis a revize.

Chci poradit s výběrem hasicího přístroje

Další díly seriálu "o hasicích přístojích"

Práškové hasicí přístroje

Práškový hasicí přístroj

Nabízíme kvalitní přáškové hasicí přístroje od českého výrobce. Samozřejmostí je servis, údržba a revize hasicích přístrojů.

Vodní hasicí přístroje

Vodní hasicí přístroje

Prodáváme vodní hasicí přístroje české výroby. Samozřejmostí je servis, údržba a revize hasicích přístrojů.

Sněhové hasicí přístroje

sněhové hasicí přístroje

Nabízíme prodej sněhových hasicích přístrojů české výroby. Samozřejmostí je servis, údržba a revize hasicích přístrojů.

Pěnové hasicí přístroje

Pěnový hasicí přístroj

Prodáváme pěnové hasicí přístroje od českého výrobce. Samozřejmostí je servis, údržba a revize hasicích přístrojů.

Jste zde: Home Úvod Aktuality a novinky Díl 9 - Jak vybrat hasicí přístroj