Výroba hasicího přístroje (díl 2)

výroba hasicího přístroje

Nejdříve si popíšeme jak se vyrábí spoštěcí mechanismus. Z hliníkového válečku je několikerým obráběním vyroben ventil, na který se přimontuje hliníková rukojeť hasicího přístroje. Tato rukojeť se pohybuje na čepu. Poté se k rukojeti přinýtuje páka, která celý hasicí přístroj spouští. Po té se do ventilu umístí vnitřní mechanismus (dřík), který je přitlačován pružinou a úchytku, která drží vše na místě. Po té následuje kruhové těsnění které je mezi ventilem a nádobou hasicího přístroje a zabraňuje jeho unikání. Na úchtku se umístí sací hadice, která vede až na dno válce a je jí transportováno hasivo do ventilu.

Výroba tlakové nádoby je různá dle výrobce. Nejčastěji je tlaková nádoba opatřna koncovkou s vnitřním závitem do kterého přijde později umístit zkompletovaný mechanismus s ventilem. Tlaková nádoba je nejdříve opatřena barvou, nejčastěji se používá elektrostatické lakování. Po vytvrdnutí laku se nádoby plní požadovaným hasivem a poté je na ně namontovám mechanismus s ventilem. Pak je zapotřebí celý hasicí přístroj natlakovat pomocí kompresoru. Jako poslední přichází nařadu zkompletování celého hasicího přístroje. Na ventil se našroubuje tryska, na páku se nasadí pojistný kolík a bezpečnostní plomba, aby nedošlo k samovolnému spuštění hasicího přístroje. A nesmíme zapomenout na samolepky s návodem k použití.

Ukázkové video výroby hasicího přístroje

V tomto videu se podíváme do jedné továrny na výrobu hasicích přístrojů. Video je s českým dabingem. Dobře se bavte.

Závěrem

Dnes jsme si úkázali jak se takový hasicí přístroj vyrábí. Příště se podíváme jaké druhy hasicích přístrojů máme a jak se dělí.

Další díly seriálu "o hasicích přístojích"

Práškové hasicí přístroje

Práškový hasicí přístroj

Nabízíme kvalitní přáškové hasicí přístroje od českého výrobce. Samozřejmostí je servis, údržba a revize hasicích přístrojů.

Vodní hasicí přístroje

Vodní hasicí přístroje

Prodáváme vodní hasicí přístroje české výroby. Samozřejmostí je servis, údržba a revize hasicích přístrojů.

Sněhové hasicí přístroje

sněhové hasicí přístroje

Nabízíme prodej sněhových hasicích přístrojů české výroby. Samozřejmostí je servis, údržba a revize hasicích přístrojů.

Pěnové hasicí přístroje

Pěnový hasicí přístroj

Prodáváme pěnové hasicí přístroje od českého výrobce. Samozřejmostí je servis, údržba a revize hasicích přístrojů.

Jste zde: Home Úvod Aktuality a novinky Díl 2 - výroba hasicího přístroje